STEM & Makers Fest/Expo Türkiye 2016

-A +A

TÜBİTAK BİLGEM TBAE, 3-4 Eylül tarihleri arasında Ankara’da, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü, Kongre Merkezi ’nde düzenlenen STEM & Makers Fest/Expo Türkiye 2016 & 2. STEM Öğretmenler Konferansı’na katıldı.

Düzenlenen etkinliğin oturumlarına katılımın yanı sıra, atölyeler bölümünde, iki seminer, bir de atölye çalışması düzenlendi.

Doç. Dr. Muhammet Ali CAN tarafından verilen Gelecekte Temel Bilimler:  Kuantum Mekaniğin “Gerçek” Olmayan Dünyası konulu seminerde Kuantum mekaniğinin günümüz teknolojisine olan ve özellikle de 2. Kuantum Devrimi denen bilgi-bilgisayar bilimlerine olan etkileri anlatıldı. 

Dr. Nazlı CANDAN tarafından gerçekleştirilen Matematik ve Doğadan Gerçeklenebilir Tasarıma konulu seminer ve atölye çalışmasında ise, doğadaki formların matematiksel anlatımından yola çıkarak tasarım süreçlerine nasıl yansıtılabileceği;  doğadan kaynaklanan sanat bakışının da tasarımlara etkisi örneklerle ele alındı; ardından katılan ortaöğrenim (lise) öğretmenleri, öğretmen adayları, eğitimcilerle atölye çalışması gerçekleştirildi.

Fotoğraflar

04.09.2016