TÜBİTAK-TBAE Katılımcı Araştırmacı 2022 Yılı 1. Çağrısı Açıldı

-A +A

Yurt içinde ya da yurt dışında doktorasını tamamlamış veya yurt içinde bir doktora programına kayıtlı yerli veya yabancı genç araştırmacıların TÜBİTAK Temel Bilimler Araştırma Enstitüsünün (TBAE) araştırma faaliyetlerine “Katılımcı Araştırmacı” olarak katılımı desteklenecektir.

Katılımcı Araştırmacı herhangi bir yerde ücret karşılığı çalışmıyor ise destek miktarı; doktorasını tamamlamış olanlar için aylık 7500 TL,  doktora öğrencileri için aylık 5500 TL;  Katılımcı Araştırmacı herhangi bir yerde ücretli çalışıyor ise destek miktarı; doktorasını tamamlamış olanlar için aylık 2250 TL,  doktora öğrencileri için aylık 1750 TL olarak belirlenmiştir.  Ayrıca Katılımcı Araştırmacılar TBAE’nin Yemek ve Ulaşım hizmetlerinden yararlanabilecektir.

Söz konusu katılım TBAE’nin araştırma alanları; Evren Bilimi, Kuantum Bilimi, Hesaplamalı Bilim, Uygulamalı Matematik, Matematiksel Fizik ve Parçacık Fiziği temelinde gerçekleşecektir. Bu katılıma ilişkin ilke ve kurallar Katılımcı Araştırmacı Çağrı Duyurusu ile belirlenmiştir.

Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs 2022, 17:00

25.11.2021