TÜBİTAK-TBAE Katılımcı Araştırmacı 2023 Yılı 1. Çağrısı Açıldı

-A +A

Yurt içinde ya da yurt dışında doktorasını tamamlamış veya yurt içinde bir doktora programına kayıtlı yerli veya yabancı genç araştırmacıların TÜBİTAK Temel Bilimler Araştırma Enstitüsünün (TBAE) Fizik, Matematik, Kimya, Biyoloji alanlarında araştırma faaliyetlerine “Katılımcı Araştırmacı” olarak katılımı desteklenecektir.

Katılımcı Araştırmacı herhangi bir yerde ücret karşılığı çalışmıyor ise destek miktarı; doktorasını tamamlamış olanlar için aylık 13.230 TL, doktora öğrencileri için aylık 9.920 TL; Katılımcı Araştırmacı herhangi bir yerde ücretli çalışıyor ise destek miktarı; doktorasını tamamlamış olanlar için aylık 3.870 TL, doktora öğrencileri için aylık 2.975 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca Katılımcı Araştırmacılar TBAE’nin Yemek ve Ulaşım hizmetlerinden yararlanabilecektir.

Söz konusu katılım TBAE’nin araştırma alanları; Evren Bilimi, Kuantum Bilimi, Hesaplamalı Bilim, Uygulamalı Matematik, Matematiksel Fizik ve Parçacık Fiziği temelinde gerçekleşecektir. Bu katılıma ilişkin ilke ve kurallar Katılımcı Araştırmacı Çağrı Duyurusu ile belirlenmiştir.

Katılımcı Araştırmacı Çağrı Duyurusu (Pdf)

Özgeçmiş Formu

Araştırma Önerisi Formu

Son Başvuru Tarihi: 6 Nisan 2023, 17:00

13.05.2022